Zanaatkar Dokunuşlar: El Dikişi Gömlek Yapımı

Sanayinin gelişimi ve hızlı tüketim ile birlikte el işçiliği 1800’lerin sonu itibari ile açgözlü ve tekdüze Dünya sisteminin karşısında hor görülen, eski moda bir zaman kaybı olarak tanımlandı. İnsanlar fabrikalarda üretilen benzer ürünleri giymeye, kullanmaya ve sarf etmeye başladı. Fakat insan sadece maddi değil, maneviyattan beslenen bir canlı olduğundan el yapımının ruhunu tekrar hatırladı ve son 50 yılda el sanatının önemini tekrar keşfedip sahiplenmeye başladı. Bu çerçevede yemekten, aksesuara, kıyafetten, el aletlerine kadar tüm ürünlerin butik ve el yapımı olanları tekrar gerçek kıymetini geri kazanmaya başladı. Biz de L’Orient Blanc olarak eski zanaatkarların büyülü dokunuşunu ürünlerimizin tamamında hissetmenizi sağlamaya çalışıyoruz. Bu sebeple tüm ürünlerimizi tecrübeli ustalarımızın ellerinde size özel dikiyoruz. El dikişi kıyafette önemli noktalardan bazılarını bu yazımızdan aktararak tutkumuzu birlikte yaşamaktan mutluluk duyuyoruz.

El yapımı kıyafetlerin en önemli avantajlarından biri, size tam olarak uyum sağlamalarıdır. Bu nedenle, doğru ölçüleri almak çok önemlidir.
İlgili içerikte belirttiğimiz üzere doğru ölçü el dikişi gömlek yapımının olmazsa olmazlarındandır ve bu konuda biz de L’Orient Blanc olarak hem klasik hem de modern yöntemleri kullanarak en iyi sonuca erişmeye çalışıyoruz.

El yapımı kıyafet siparişi verirken, güvenilir ve deneyimli bir dikiş ustası veya terzi seçmek önemlidir. Referansları kontrol edip, daha önce yaptığı çalışmalara göz atmak iyi olacaktır. Bu aşamada konusunda deneyimli ustalardan oluşan ekibimiz ile ihtiyaçlara karşılık veriyoruz.

Bunlar dışında size ve seçilen modele uygun kumaş belirlemek oldukça önemlidir. Modellerimizi maksimum konfor ve üst düzey deneyim için ustalarımız ve stilistlerimiz tarafından yapılan çalışmalar neticesinde en doğru kumaş eşleşmeleri ile size sunuyoruz.

El yapımı siparişlerde önemli noktalardan ikisi fiyat ve teslim süresidir. Genel kanı özel dikimin maliyetinin yüksek, teslim sürelerinin ise oldukça uzun olacağı şeklindedir fakat L’Orient Blanc olarak modern hazır giyim kalıplarının dışına çıkarak oluşturduğumuz üretim sistemi ile sizlere bu üst düzey deneyimi ulaşılabilir maliyetlerle ve ortalama global özel dikim sürelerinin çok altında bir zamanda teslim ediyoruz.

Sonuç olarak, el yapımı kıyafet siparişi vermek, özel ve benzersiz giysilere sahip olmanın harika bir yoludur. Bu deneyimi, tutkumuzu paylaşarak bizimle yaşamınızı diliyoruz.

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok Mu?

Aradığınız ürünleri bulurken size yardımcı olmamız için yazmanız yeterli.