M2M Dikim Tekniğine Detaylı Bir Bakış

Dikiş dikmek usta terzilerin elinde bir sanattır. Son 150 yıldır, hazır giyim sektöründeki ilerlemelerle birlikte monoton, seri üretim ruhsuz ürünler insanlara kolay ulaşılabilir olduğu için cazip gelmiştir fakat son yıllarda kişiye özel, el işçiliği ürünlerin değeri tekrar hatırlanmış ve özel dikim teknikleri giderek eski popülaritesini yakalamaya başlamıştır. Bu tekniklerden biri de M2M (Made to Measure) olarak bilinen dikim tekniğidir.

M2M, giyim eşyalarının, hatta ayakkabıların standart ölçüler yerine bireysel ölçülere göre özel olarak üretildiği bir yöntemdir. Bu teknikte, kişiye uygun tasarımlar ve tercihler dikkate alınır ve tamamen özel bir giysi ortaya çıkarılır. Her aşama, kullanıcının tercihlerine ve bedenine göre uyarlanır.


M2M dikim süreci, bir dizi adımdan oluşur. İlk olarak, kullanıcının ölçüleri alınır. Sonrasında, profesyonel bir terzi veya dikiş ustası, kullanıcının ölçülerine ve vücut yapısına tam olarak uyan giysi parçalarını keser ve dikim işlemini gerçekleştirir.

M2M dikim tekniği, kişiye, üzerindeki kıyafetin form değiştirip, kendi bedeninin ve dolayısı ile hayat hikayesinin bir parçası olmasını sağlayan bir zanaattir. Bu teknik, deneyimleyene mükemmel uyum, özgün tasarımlar ve yüksek kalite sunar. M2M dikim, giyim endüstrisinde bireysel tercihleri ve ölçüleri ön plana çıkaran bir yaklaşım olarak giderek daha fazla tercih edilmektedir.

L’Orient Blanc olarak şıklığı, beden ölçülerinden bağımsız, kişinin ruhuna uyanı üstünde taşıması olarak değerlendiriyoruz. Bu yüzden tüm hazır giyim normlarının dışına çıkıp klasik dönemin zanaatkarlık becerilerini modern yöntemler ile geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz.

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok Mu?

Aradığınız ürünleri bulurken size yardımcı olmamız için yazmanız yeterli.