Beyaz neyi simgeler?

Saflık, yeniden başlangıç, temizlik? Beyaz muziplik, yaratıcılık ve çılgınlık olamaz mı?
Herkes doğduğu gün bembeyaz doğmaz mı? Dünya’ya ilk dokunduğumuz anda hepimiz beyaz değil miyiz? Tüm insanların eşit olduğu, sınırların olmadığı o an… Bu durumda ‘beyaz’ hayatın ta kendisi olamaz mı?

L’Orient Blanc yolculuğuna bu düşüncelerle başladık. Herkesin hayat hikayesine dokunabilecek, severek kullanabileceği, giydiğinde şanslı, huzurlu ve mutlu hissedeceği bir şeyler üretmek istedik. Bunu yaparken de hassas notalar üzerinde gezinmeye çalıştık. Kah köy köy annelerinin el verdiği dantel ustalarını aradık, kah bir ipek böceğinin kozasını yapışındaki özene aşık olduk.

Hikayemiz Antik Doğu’nun sınırında, İstanbul’da başladı. Doğu’nun mistik, oryantal havasından esinlenip, 1900’lerin Avrupa’sında Orient Express ile şehir şehir, kasaba kasaba seyahate çıktık. O insanların şık, zarif ve aşk dolu hayatlarını izledik. Bu seyahatin kanıtı olarak tüm ürünlerimize feyz aldığımız, zevk aldığımız bir şehrin adını verdik.

Henüz kendi hikayemizin başındayız. Umarız yolculuğumuz uzun sürer ve bu yolculukta çok hayata dokunuruz ve bir oluruz. Paylaştığımız her anıda, tasarladığımız her parçada yüreğimizin bir parçasını bizi tekrar bulabilin diye bırakıyoruz ama Rumi’nin de dediği gibi ‘Yüreğimizin kıymet bilene emanet’ olduğunu biliyoruz.

L’Orient Blanc by Zey.

Zühre Yıldızı

Ürünlerimize gururla nakşettiğimiz L’Orient Blanc’ın sembolü olan ikonu tüm kültürlerde aşk, romantizm, güzellik ve bereket gibi pozitif değerleri sembolize eden Zühre Yıldızı’ndan esinlenerek tasarladık.

Kişisel hayat döngümüz ve marka hikayemizle de iç içe olan Zühre Yıldızı, Anadolu dokumalarında sıkça kullanılan ve özel anlamı olan bir motif. "Zühre", Arapça kökenli bir kelime olup, "aşk gezegeni" veya "sevgi yıldızı" anlamına gelir. Batı kültürlerinde ise Venüs gezegeni olarak adlandırılan Zühre yıldızı yine aşkın gücünü, romantik duyguları, güzelliği ve estetiği ifade eder. Birçok kültürde Zühre yani Venüs, aşk ve güzellik tanrıçası olarak kabul edilir.

Tasarımlarımızda Zühre motifi ile hayat hikayelerine dahil olmamıza izin veren herkese, bolluk, bereket, şans ile birlikte sevgi ve aşk getirmek için üretiyor ve beğenilerinize sunuyoruz.

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok Mu?

Aradığınız ürünleri bulurken size yardımcı olmamız için yazmanız yeterli.