DEĞİŞİM VE İADE KOŞULLARI

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Ürün tarafınıza teslim edildikten sonra 14 iş günü içerisinde değişim veya iade için tarafımıza gönderebilirsiniz.

İade edilecek ürün, tarafınıza e-mail olarak ulaştırılan fatura ile gönderilmelidir. Fatura olmaması durumunda tarafınıza gönderilen sevk irsaliyesi ile de gönderim yapabilirsiniz. İrsaliye üzerine ürün ile ilgili talebinizi açık bir şekilde yazmanız yeterli olacaktır. Ek olarak iade talebinizi lorientblanc.com üzerinden ‘’Hesabım’’ menüsünden de yönetebilirsiniz.

İade siparişinize ait ödemeniz, iade gönderdiğiniz tarihten itibaren, iadeniniz onaylanması durumunda en fazla 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Geri ödeme konusunda bilgi almak için [email protected] adresine e-mail ile veya lorientblanc.com web sitemizden üye girişi yaparak “Hesabım” sayfasında yer alan “Mesajlarım” başlığını kullanabilirsiniz.

İade – değişim talep edilen ürünlerde, ilgili kanuna istinaden aşağıdaki durumların bulunmaması gerekmektedir. Aksi durumda süreciniz aksar ya da talebiniz kabul edilmez.

  • İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.
  • Talebiniz üzerine kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılmış olan ürünlerin değişimi ya da iadesi yapılamamaktadır.
  • Kanun ve yönetmelik hükümleri gereği değişim ve iadesi yapılamayan ürünlerin değişim ve iadesi firmamız tarafından da yapılamamaktadır.
  • Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, ürün etiketleri, kullanma kılavuzları kutusunda ve yine kutu içerisinden çıkan aksesuarlar eksiksiz ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir. Bu kriterlere uygun olmayan gönderiler kabul edilmemektedir.

Kampanya dahilinde satın alınan ürünlerde iade talep edilmesi durumunda kampanya içerisinde bulunan ürünlerin tamamının iade edilmesi gerekmektedir.

Değişim için iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber anlaşmalı kargo firmamızı arayıp kurye talep edebilirsiniz. Anlaşmalı kargo bilgilerimizi [email protected] adresinden müşteri hizmetlerimiz ile iletişim kurarak alabilirsiniz.

Tarafımıza göndereceğiniz iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin anlaşmalı kargı firmamız aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti müşteriye aittir.

İade Adresi: Caferağa Mah. Şair Nefi Sok. No:4 D: 1 – 3 Moda 34710 Kadıköy İstanbul Türkiye

E-Posta: [email protected]

 

İNCELEME ÜRÜN İŞLEMLERİ

Siparişinizde bulunan ürünler ile ilgili tüketici kaynaklı olmadığını düşündüğünüz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda, ürünü 30 gün içerisinde fatura ve ürün inceleme talebi ile birlikte inceleme departmanına gönderebilirsiniz.

İnceleme departmanına ulaşan ürününüzle ilgili inceleme işlemi en geç 30 gün içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir. İnceleme sonucunda üretim kaynaklı bir problemle karşılaşılması durumunda ücret iadeniz yapılacaktır. Kullanıcı kaynaklı bir sorun ile karşılaşılması durumunda ürününüz anlaşmalı kargo firmamız ile sistemde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir.

İnceleme ürünlerinizi aşağıdaki adrese anlaşmalı kargo firmamız ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo bilgilerimizi [email protected] adresinden müşteri hizmetlerimiz ile iletişim kurarak alabilirsiniz.

İnceleme Adresi: Caferağa Mah. Şair Nefi Sok. No:4 D: 1 – 3 Moda 34710 Kadıköy İstanbul Türkiye

E-Posta: [email protected]